מפגש נוער – Youth Meeting: מגוון קבוצות גילאים החל מגיל 12, למשך 8 או 15 יום

Youth Meeting in Strasbourg

תכנית המבוססת על מחנה עבור גילאי 12-19+, במשך 8 או 15 יום

 

מפגש הנוער הראשון התקיים בשנת 1969.

תכנית מסוג מפגש נוער (Youth Meeting) מקבצת במחנה קבוצה קטנה של צעירים, בגילאים דומים, ממדינות שונות בעולם (לרב מאותו האזור).

במפגש נוער ישנם בין 25 ל-35 משתתפים (בגילאים 12-13, 14-15, 16-18 או 19+), מלווים על-ידי צוות ניהול המחנה (Staff). בתוכניות למשתתפים מתחת לגיל 16, המשתתפים מטיילים במשלחות יחד עם מדריך בוגר (Leader).

משתתפי מפגש נוער נחשפים ונוגעים קלות בנושאים המשפיעים על כולנו, כמו דמוקרטיה, וחולקים את תפיסת עולם זה עם זה כדי שיוכלו ללמוד ולחוות דעות שונות משלהם. המשתתפים גם חושבים כיצד ניתן להשתמש בידע, בכישורים ובניסיון שנצברו במסגרת התכנית, בחיי היום יום שלהם – בבית, בבית הספר ובקהילה. כמו בכל תכנית CISV, המשתתפים חווים המון כיף במחנה ויוצרים חברויות משמעותיות לכל החיים!

0
ימים
0
ימים
0
חברי משלחת יחד עם מדריך
0
משתתפים

 • אלעד לביא – משתתף במפגש נוער 16-18

  מפגש הנוער בסלובניה הייתה אחת החוויות המשמעותיות ביותר בחיים שלי.

  במשך שבועיים, אני ועוד 25 אנשים בני גילי מ-21 מדינות מכל רחבי העולם חיינו במקום אחד ועברנו חוויה אינטנסיבית ובונה ביחד, תחת ליווי חברי הדוק של צוות של 4 בנות בתחילת שנות ה-20 שלהן. התעוררנו ביחד, אכלנו ביחד, שרנו ביחד, ומעל לכל, העברנו לעצמנו פעולות תוכן של שעה וחצי עד שעתיים 4 פעמים ביום, שכל אחת ואחת מהן חיזקה את הדינמיקה שלנו או חשפה אותנו לפרספקטיבות ייחודיות שלא פגשנו לפני.

  אני זוכר איך בכל ארוחת צהריים ישבתי לאכול ולדבר עם אדם ממקום אחר בעולם, לספר לו על דבר ישראלי שנשמע לו הזוי לחלוטין או לשמוע ממנו דברים מרתקים על המקום שממנו הוא בא. בגדול, פשוט חייתי זמן מיוחד שלא אשכח עם קבוצה של אנשים שכל אחת ואחד מהם נכנסו לי ללב ועזרו לי להתפתח וללמוד על עצמי המון.

 • עמר גלס – מדריך מפגש נוער 12-13

  בשנה שעברה לקחתי משלחת למפגש נוער, מחנה קצר ואינטימי... 8 ימים 5 משלחות 30 ילדים סה"כ. הייחודיות של המחנה לגילאי 12-13 היא שזה הניסיון הראשון של הילדים בהדרכה, לאחר שבשנה שעברה רוב ילדי המשלחת שלי היו בווילג'. עכשיו הם באו למחנה בו הם סופסוף לוקחים חלק מהנטל והאחריות למחנה מוצלח - העברת פעולות. בתקופה בה הילדים מתבגרים הם גם מורדים לפעמים, תקופה בה הילדים אוהבים שמאכילים אותם בכפית ונהנים מהחוסר באחריות.

  ישבנו בפעולה האחרונה של המחנה, פעולת הנרות הידועה, ושאלו אותי: "מהו הרגע המאושר/הזיכרון הבלתי נשכח מהמחנה?" ישר נזכרתי בפרצופים של ילדי המשלחת שלי -  הסיפוק וההתרגשות ברגע שסיימו להעביר את הפעולה הלאומית שלנו. לאחר המון שעות עבודה, מרידות וחוסר רצון לבצע את המשימה (בהתחלה לפחות), ילדי המשלחת חוו את האושר והסיפוק בלסיים להעביר פעולה מוצלחת...

  priceless.